Služby

Pokud odpověď existuje, tak ji dostanete.

Počítačová kriminalita

Soudní znalec IT. Zajištění dat pro soudní využití. Analýzy dat pro pochopení, co se vlastně stalo. Jste obětí kyber-zločinu? Potřebujete dokázat, že někdo ukradl Vaše tajné informace? Máte podezření, že váš zaměstnanec s vámi hraje nečistou hru? Analýza obsahu počítače, obnova smazaných souborů a fragmentů internetové komunikace.

Technologie pro právní účely

Potřebujete rychle prohledat více emailových schránek a počítačových souborů? Jste ve sporu z firmou z USA a potřebujete reagovat na výzvu k přeložení relevantních informací - tzv. eDiscovery request? Máte podezření, že někdo z vašeho týmu vynáší tajné informace?

Datové analýzy

Potřebujete vytvořit reporting jako nadstavbu nad stávajícím systémem? Chcete získat víc ze stávajících dat a potřebujete někoho s technickými znalostmi a přehledem v ekonomice? Máte data ze starého účetního systému, stovky různých bankovních výpisů nebo jakákoliv jiná strukturovaná data a nevíte si s nimi rady? Potřebujete nalézt podezřelé transkace nebo zpřístupnit data ze starého skladového systému?

Školení SQL

Vaši business uživatelé tráví spoustu času přípravou reportů a naráží na omezení ERP systémem? Chcete jim dát možnost rychle analyzovat, co potřebují? Jsou ad-hoc reporty příliš nákladné, pracné, zadávají se externě?
Řešením může být školení SQL pro business uživatele.
Obsah školení přizpůsobím, tak aby účastníci doplnili ty správné znalosti. Zjistím současnou úroveň a obsah bude navržen, tak aby dlouze neopakoval, to co účastníci znají.
Praktické ukázky - data pro výuku i pro cvičení přizpůsobím konkrétním situacím, které účastníci musí řešit. Buď vygeneruji své vlastní data nebo je možné použít vaše data. Tak se teoretické koncepty lépe zapamatují a aplikují.
Osobní přístup a možnost integrovat Vaší značku přimo do školení umožní lepší přijímaní materiálu účastníky a vyšší efektivitu.
Jsem plně flexibilní, co se týče času, obsahu i místa školení.
Mám bohaté praktické zkušenosti s analýzou dat pomocí SQL. Rukami mi prošlo spoustu datových sad odlišných velikostí, různého zaměření (finance, provoz, bezpečnost, zdravotnictví) a z různých druhů databází MS SQL, Oracle, Sybase a mnoho dalších. To mi umožňuje zdůraznit některé koncepty a jejich praktický dopad (například OUTER JOIN vs INNER JOIN při reportingu).

Sankční seznamy

Máte povinnost prověřovat své obchodní partnery nebo klienty, zda nejsou na sankčních seznamech - EU, OFAC, MFČR?
Můžete celý proces outsourcovat nebo Vám pomůžu s řešením in-house, které bude funkční a náklady budou účelné. Využívám své zkušenosti s monitoringem sta milionů transakcí a umím přenést důležité postupy a techniky do Vašeho prostředí. Možné je začít rychlým jednorázovým prověřením, abyste si udělali představu, jak moc jste exponovaní.

Přístup

Přístup

Přes 12 let jsem pracoval v oddělení forenzních služeb v jedné z firem "Velké čtyřky". Jsem nekompromisní v otázce kvality výstupů. Zde dostanete standard "Velké čtyřky", ale sazby jsou mnohem nižší. Popíšete mi, co potřebujete. Já Vás vyslechnu a připravím nabídku, která bude odpovídat Vašim potřebám. Když se rozhodnete využít mých služeb, tak to budu já, kdo bude pro Vás pracovat, kdo Vám bude dávat zprávy o postupu a kdo Vám dodá konečné výstupy. Pokud máte vlastní tým, který se zabývá vyšetřováním, rád budu spolupracovat jako partner po boku Vašich lidí, ať už je to fraud manažer nebo tým interního auditu.

O mě

něco málo o mě
Filip Volavka
Filip Volavka
Soudní znalec. Zkušenosti s IT, datovými analýzami a počítačovou forenzní analýzou, incident response, podvody a regulatorními opatřeními a s technologiemi pro právní účely (ediscovery/edisclosure).

Ukázkové projekty

Příklady z mé praxe

Máte podezření na podvod spojený s technologiemi?

Aktuálně

 • 978-970-8166

  V dneÅ¡ní době je standardem komunikovat elektronicky. Klasický dopis byl nahrazen emailem. Bohužel také stoupají případy hackerských útoků na emailové účty. V médiích se pravidelně objevují případy zveřejnění emailů nebo informací z nich z účtů politiků a populárních osobností. Ti kdo chtějí znát obsah vaší komunikace nemusí být pouze hackeři z podsvětí, ale může se […]

  Read more Kdo si čte vaše emaily

  Bitcoin versus svět práva

  Pokud se zajímáte o bitcoiny, tak jsem měl nedávno článek v časopise Computerworld 6-7/2015. Zde jsou hlavní body: Bitcoin není měnou v České republice Podle doporučení Ministerstva financí jsou transakce nad 1 000 EUR rizikové a nad 15 000 EUR podezřelé Služby spojené s Bitcoinem jsou předmětem DPH Některé české bitcoinové směnárny se rozhodly vyžadovat […]

  418-420-4285
 • (416) 861-9113

  Dnes vám představím USB write blocker pro disky SATA a IDE. V diskuzích zaměřených na počítačovou forenzní analýzu jsem narazil na zmínku o adaptéru, který umí zamknout disk pro zápis a je velmi levný. Jednalo se o produkt Coolgear USBG-127ASD, který je dostupný pouze v USA a to za 55 dolarů. Na stránkách dokonce v popisu uvádí možné […]

  Read more Write-blocker za 1000,-